CELOROČNÍ PNEUMATIKY


Jsou pro vás vhodné celoroční pneumatiky?

Výrobci se shodují na tom, že univerzální pneumatiky mají své specifické použití. Celoroční pneu jsou vhodné pro motoristy, kteří toho za rok moc nenajezdí a používají vozidlo k překonání kratších vzdáleností. Jejich nespornou výhodou je časová, ale i finanční úspora. Řidiči by však neměli zapomínat, že jde o kompromisní řešení, které má svá omezení.

Univerzální pneu se nehodí například pro jízdu v horských a podhorských oblastech, kde bývá vozovka pokrytá souvislou vrstvou sněhu. Na udržovaných městských silnicích vám ale celoroční pneumatiky poslouží skvěle.

Pokud nechcete ztrácet čas přezouváním pneu a investovat do nákupu sezónních pneumatik, pak zakoupením celoročních pneu určitě neuděláte chybu. V našich klimatických podmínkách je můžeme vřele doporučit. Ušetříte minimálně za nákup dvou sad sezónních pneu, ale také za návštěvy v pneuservisu.

Oblíbený kompromis, který bezpečně nahrazuje letní a zimní obutí. Celoroční pneumatiky se na trhu objevují stále častěji a jejich obliba mezi řidiči neustále roste. Podle nejnovějších statistik se prodej celoročních pneumatik zvyšuje v posledních letech o desítky procent.