ČLÁNKY, RADY, TIPY...


Přečtěte si co možná nevíte o pneumatikách

O pneumatikách toho víme opravdu hodně. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti, rady a tipy z auto-moto světa. Poradíme, jak ušetřit při nákupu pneumatik, kdy přezout na zimní či letní pneu a mnohem více.


Koupě nových pneumatik není na první pohled nic složitého. Stačí pár kliknutí na e-shopu nebo jedna návštěva pneuservisu a je hotovo. Zádrhel může nastat v případě, kdy na vás vyskočí celá řada parametrů. Průměr, šířka, profil... to vše potřebujete znát. Asi by vás překvapilo, kolik řidičů už při nákupu nových plášťů šláplo vedle. Koupit pneu,...

Přezouváte na letní pneu s prvními teplými dny? Nebo patříte k řidičům, kteří na zimních pneu jezdí ještě v létě? I profíci, kteří mají na tachometru tisíce kilometrů, mnohdy tápou, kdy je ten správný čas vytáhnout z garáže hever a klíč a pustit se do díla.

Předčasné opotřebení pneu vás může nepříjemně zaskočit. Proto se nás řidiči ptají, co ovlivní životnost pneumatik? Je to značka? Datum výroby? Nebo je to všechno trochu jinak? Kolem životnosti pneu panuje řada mýtů. Prozradíme vám, jak to vidí výrobci a jak dopadly nezávislé testy.

Necháváte výměnu zimních pneu na poslední chvíli? Anebo dokonce nepřezouváte vůbec? O tom, že podcenit včasnou výměnu sezónních pneumatik se nevyplácí, by vám mohly vyprávět stovky řidičů.

Častá výměna pneumatik je citelným zásahem do vašeho rozpočtu. Lámete si hlavu, proč jiným vydrží roky, zatímco vám poslouží sotva dvě sezóny? Problém obvykle není v jejich kvalitě. Životnost pneumatik snižuje nevhodný styl jízdy, ale i špatné skladování. Přečtěte si, jakou péči pneumatiky potřebují. Odmění se vám desítkami tisíc bezpečně najetých...

Nemáte přes celou zimu auto zazimované v garáži ani nejste zastáncem celoročních pneumatik? Pak se nákupu letních a zimních pneu nevyhnete. A jak se říká, kdo je připraven, není zaskočen. Pojďme se spolu podívat na to, v čem se zimní a letní pneumatiky liší, kdy je nejvyšší čas přezout, nebo vyměnit opotřebované gumy za nové.

Pokud brázdíte silnice po celý rok, přezouvání pneumatik je nejspíš vaší zaběhlou rutinou. Možná už jste si ale pohrávali s myšlenkou, že letos nepřezujete. Někteří řidiči jezdí na zimních pneumatikách po celý rok. Je tedy sezónní přezouvání nezbytné? Opravdu potřebujete zimní i letní pneumatiky? Čtěte dále a dozvíte se, proč existují dva druhy...

Jste hrdým majitelem SUV, čtyřkolky nebo jezdíte s malou dodávkou? Potom jste si už možná položili jednu zásadní otázku - potřebuje váš vůz speciální obutí? Při výběru hraje roli nejen cena pneumatik, kvalita a bezpečnost, ale také to, kde budete jezdit. Přečtěte si, na co se při nákupu zaměřit, aby nové pneu splnily vaše očekávání.

Zazvonil už nad vašimi starými pneu umíráček? Pak přišel čas poohlédnout se po nových. Nákup pneumatik může pořádně provětrat vaši peněženku, pokud nevíte, kde a kdy nakoupíte levně. Proto vám dnes prozradíme, jak můžete na nákupu nových plášťů na zimní sezónu co nejvíce ušetřit.

Musí být kvalitní pneu drahé? Zapátrali jsme na internetu a přinášíme vám šokující odhalení! V testování bazarové pneu méně známé značky porazily značkového výrobce.

Jak dlouho by měla vydržet kvalitní pneumatika? Po kolika letech byste měli letní či zimní pneu vyměnit, i když dezén stále splňuje povolený limit? V tomto článku se zaměříme na maximální životnost, jaké můžete u svých pneu dosáhnout.

Nákup nových pneu se čas od času nevyhne žádnému motoristovi. Jak se ale při výběru zorientovat ve velkém množství rozměrů a jiných parametrů? Šířka, průměr, profil... je toho zkrátka celá spousta. Možná byste se divili, kolik řidičů už někdy v životě koupilo pneumatiky špatných rozměrů. Pojďme se spolu podívat na to, kde všechny potřebné údaje...

Pneumatiky méně známých značek jsou už dnes stejně kvalitní jako ty prémiové. Přesto se ještě spousta českých řidičů spoléhá na pneu světoznámých výrobců. Patříte mezi ně? Váš názor respektujeme. Tentokrát vám poradíme, jak na nákupu prémiových pneu co nejvíce ušetřit.

Jedni na ně nedají dopustit, jiní by si je nikdy nekoupili. Protektory jsou mezi českými řidiči hodně ožehavým tématem, kolem kterého panuje také spousta mýtů. Pojďme se tedy protektorovaným pneu podívat na zoubek.

Driftování a extrémní styl jízdy, špatné nahuštění, odkládání sezónní výměny pneu... to jsou nejznámější faktory zkracují životnost pneumatik. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak může životnost ovlivnit uskladnění pneumatik? Výrobci pneumatik mají jasno. Místo a způsob uložení je jedním ze zásadních faktorů, které rozhodují o tom, jestli s...